Kalendarze drukowane dla firm to nadal doskonały pomysł na całoroczną promocję. Trójdzielne, książkowe, planszowe, czy nawet kieszonkowe… Zwłaszcza gdy są z indywidualnym, niepowtarzalnym projektem graficznym. Ale i te wybrane z szerokiej gamy gotowych wzorów o różnorodnej tematyce, opatrzone firmowym logo, ofertą i danymi teleadresowymi – spełnią swoją rolę. Jako upominek dla nowych klientów, albo dowód wdzięczności za współpracę dla stałego kontrahenta, będą przez cały rok pracowały marketingowo dla Twojej firmy.

Interesują Cię aktualne wzory kalendarzy? Obejrzyj nasze => piękne kalendarze występujące w szerokiej ofercie tematycznej.

Jeśli będziesz szukał czegoś więcej, skontaktuj się z nami. Pokażemy katalogi i fizyczne próbki.

Kalendarze trójdzielne i czterodzielne

kalendarze_trojdzielne

Kalendarze trójdzielne autorskie to od lat jeden z najpopularniejszych typów kalendarzy firmowych. Indywidualnie zaprojektowana „główka” oraz „plecki” i „stopka” pozwalają się wyróżnić na tle gotowych projektów z katalogu. Istnieje możliwość wykonania również kalendarzy czterodzielnych.

glowka_kaszerowana-wypukla

Na specjalne życzenie kalendarz trójdzielny może mieć główkę kaszerowaną (tzn. wypukłą), kalendaria mogą być indywidualnie zaprojektowane, a okienko do oznaczania daty wykonane w nietypowym kształcie.

Kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe z logiem na okładce. Logo może być tłoczone, grawerowane laserem lub nadrukowane. Grawer laserowy nie wymaga robienia matrycy i pozwala na pełną personalizację, tzn. umieszczenie imienia i nazwiska lub nazwy działu, albo firmy partnerskiej. Kalendarze mają różny format: A4, A5, B5, kieszonkowy.

kalendarze_ksiazkowe

Terminarze, jak bywają określane kalendarze książkowe, produkowane są w bogatej gamie kolorów i szerokiej palecie wzorów okładek. Na życzenie można wykonać okładki z indywidualnym projektem. Aby w kalendarzu książkowym podkreślić jego firmowy charakter można wydrukować wklejki. Wklejka pokaże logo w kolorach, przedstawi ofertę, poda namiary.

kalendarze_ksiazkowe_registry

Kalendarz może mieć różny układ kalendarium: albo jeden dzień na jednej stronie, albo cały tydzień na dwóch sąsiadujących stronach. Dodatkowym wariantem są registry, czyli wcięcia wykonane w kartkach poszczególnych miesięcy, pozwalające na szybsze otwarcie kalendarza w żądanym miejscu.

Kalendarze planszowe i wieloplanszowe

Kalendarze planszowe i wieloplanszowe, to – podobnie jak trójdzielne  – kalendarze ścienne. I je również można indywidualnie zaprojektować. Jednoplanszowe wyposażone są w metalowe listwy usztywniające górne i dolne krawędzie. Drukowane są w formacie B1, B2, A2 albo A3.

kalendarze_planszowe

Zarówno kalendarze planszowe jak i wieloplanszowe można zamówić z własnym projektem. Jednak można też wybrać je z ogromnej puli gotowych projektów w katalogach. Każdy z wzorów posiada wolne pole, na którym wykonuje się indywidualny nadruk firmowy. Najpopularniejsze są formaty A1 i B1. Tematyka bardzo szeroka.

kalendarze_wieloplanszowe_spiralowane

Kalendarze wieloplanszowe można zamówić w różnych formatach. U góry kartki są spiralowane (połączone drucianą spiralą). W przypadku wybrania gotowej grafiki (dziesiątki wzorów – każdy miesiąc z inną fotografią) u dołu kalendarza znajduje się wolne miejsce na wykonanie nadruku. Można też zdecydować się na projekt z własnymi zdjęciami.

Kalendarze biurkowe i kieszonkowe

kalendarze_biuwary_biurkowe_piramidki

Biuwary, czyli duże kalendarze dla firm (A2, B3), kładzione na powierzchni biurka. Zawierają 52 kartki z kalendarzem i miejscem na bieżące notatki. Z kalendarzy biurkowych proponujemy także piramidki, z kartonu i ze zrywanymi kartkami, opatrzone w indywidualny nadruk.

kalendarze_listkowe

Kalendarze listkowe, małe kieszonkowe kalendarzyki, wielkości karty bankomatowej. Z jednej strony grafika reklamowa, z drugiej całoroczny kalendarz. Wbrew pozorom ciągle bywają używane.

Nie warto zwlekać z decyzją o zamówieniu kalendarza firmowego. Im bliżej końca roku, tym mniejszy wybór kalendarzy oferowanych z katalogu i szczuplejsze zapasy kalendarzy książkowych. A jednocześnie drukarnie i pracownie znakowania będą wówczas maksymalnie obciążone, przez co wydłuża się czas oczekiwania na produkt. Czyż nie lepiej oszczędzić sobie stresu 🙂 Rok 2020 jest bliżej niż myślisz!

Zajrzyj do naszego działu poligrafia i kalendarze. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!